HABERLER
15.07.2021
Başkanımız Dışişleri Bakan Yardımcısı ile Kastamonu’daGümrük Muayene Memurları Derneği Genel Başkanımız Hakan ÜLKER, memleketi Kastamonu'da bir dizi ziyaretlerde bulunan Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı'ya eşlik etti. Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, 15 Temmuz şehidinin kardeşine Türk bayrağı hediye ettiği sırada gözyaşlarını tutamadı.

Çeşitli ziyaretler için memleketi Tosya ilçesine gelen Dışişleri Bakan Yardımcı Faruk Kaymakçı, çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulundu. Bakan Yardımcısı Kaymakcı'yı Tosya'ya gelişlerinde Kaymakam Deniz Pişkin, İlçe Emniyet Müdürü Selahattin Batman, İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Gökhan Güneş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum kuruluş temsilcileri ile sivil toplum kuruluş temsilcileri karşıladı.

Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı'nın Tosya'daki ilk durağı Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu Lisesi oldu. Okul bahçesinde 15 Temmuz Şehidi Mustafa Kaymakçı ansını gül diken Bakan Yardımcısı Kaymakçı gül dikiminin ardından yaptığı açıklamada, "15 Temmuz şehidimiz Mustafa Kaymakcı'nın kardeşi Adem Osman bizimle birlikte. Mustafa Kaymakcı'yı 15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımızın Türk Demokrasisinin korunması için yapmış olduğu çağrıya cevap veren ve Türkiye'yi Türk Demokrasisini korumak için canını fedakarca veren bir kardeşimiz. Biz hemşehrileri olarak Mustafa'yla gurur duyuyoruz. Ve kendisini rahmetle anıyoruz. Tabi Tosya hemşerisini ve şehidini unutmadı. Milli Eğitim Bakanlığımız ve bu güzel okulumuz rahmetli Mustafa'nın ismini ebediyete intikal ettirmek için okulun adı Mustafa Kaymakçı oldu. Dolayısıyla Mustafa'nın ismi her zaman Tosya'mızda ülkemizde yaşayacak. Ve demokrasimizin bir gülü olarak ilelebet hafızalarımızda olacak" dedi.

Şehidin adının yaşatılmasının önemine değinen Kaymakcı, "Türk Demokrasisi artık olgunlaşmış demokrasi ve eminim önümüzdeki günlerde de yine demokrasimiz güçlenerek ilerleyecek. Bu vesileyle yine hem 15 Temmuz Şehitlerimize, hem terörle mücadelede yaşamını yitiren şehitlerimize sahip çıkan Kaymakamımıza, tüm yerel yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. Rahmetli şehidimiz Mustafa'yı anıyorum. Kardeşini ve Kaymakçı ailesini tekrar sabırlar diliyorum. Ayrıca bu okulun müdürüne, yönetimine ve sizlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Programda Şehit Mustafa Kaymakcı'nın kardeşi Adem Osman Kaymakcı'ya Bakan Yardımcısı Kaymakçı tarafından Türk bayrağı hediye edildi. Bayrağı alınca duygulanan şehit kardeşini gören Bakan Yardımcısı Kaymakçı da gözyaşlarını tutamadı. Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı, Şehit Mustafa Kaymakcı'yı tekrar rahmetle anarak Türk Demokrasisine sahip çıkmaya devam edeceklerine dikkat çekti.

https://www.iha.com.tr/kastamonu-haberleri/sehit-kardesine-bayrak-hediye-eden-bakan-yardimcisi-gozyaslarini-tutamadi-3110955/

Son Eklenen Haberler
Strateji Geliştirme Başkanımıza ve Personel Genel Müdürümüze Ziyret
BAŞKANIMIZ HAKAN ÜLKER GÜMRÜK TV GENİŞ AÇI PROGRAMINA KONUK OLDU
SAVDES-SEN Genel Merkezine Ziyaret